Rio 2016 | Новини

Изненада! Дания спечели златото в хандбала след победа над Франция

Понеделник, 22 Август 2016 10:49

Изненадващ шампион спечели олимпийския турнир по хандбал при мъжете. Соченият за абсолютен фаворит и защитаващ титлата си световен първенец Франция загуби битката за златото с 26:28 от Дания.

След равностойно начало датчаните, които бяха дебютанти на олимпийски финал, направиха серия от три безответни гола и се оттеглиха на почивка с аванс от 16:14.

През втората част тимът воден от исландския специалист Гудмундур Гудмундсон доминираше и десет минути преди края натрупа аванс от 5 гола 26:21.

Французите направиха всичко, за да стигнат до обрат и бяха близо, като намалиха до 25:26. Две последователни попадения в следващите по-малко от две минути за датчаните обаче решиха и крайния изненадващ победител.

Микел Хансен се отличи с 8 попадения за успеха на европейските шампиони от 2008 и 2012 година, а за Франция с 6 гола се отличи Мишел Гигу.

Така французите пропуснах да направят уникално постижение да спечелят трета поредна титла от олимпийски игри.

В мача за 3-тото място европейският шампион Германия победи Полша с 31:25 и заслужи бронзовите медали.