Rio 2016 | Новини

След 12 години Бразилия отново с Олимпийската титла във волейбола

Понеделник, 22 Август 2016 10:53

Волейболният национален отбор на Бразилия – мъже спечели трета олимпийска титла в историята си, след като във финала домакините победиха Италия с 3:0 гейма.

В четвъртия си пореден олимпийски финал тимът воден от Бернардо Резенде бе по-концентрираният в ключовите моменти от двубоя и отново стигна до златните отличия след Барселона 1992 и Атина 2004.

Мачът обаче бе повече от равностоен, а "селесао" имаше по-явно предимство само в първия гейм, в който поведе с 19:14 и след това нямаше особени проблеми да затвори частта с 25:22.

Във втората част италианците наваксаха изоставане от 22:24, а при 25:24 дори пропуснаха геймбол и накрая допуснаха обрат, като вече изоставаха с 0:2 след 28:26 за Бразилия.

В третия гейм "Скуадрата" водеше със 17:15, но бразилците успяха да наваксат, след което направиха и пълен обрат и така затвориха мача при втората си възможност след 26:24.

Италия остана без олимпийска титла, като за трети път се окичи със среброто след Атланта 1996 и Атина 2004.

Уолас Де Соуза бе най-резултатен за победителите със 17 точки. За Италия с 15 точки се отличи Иван Зайцев.

В мача за бронзовите медали САЩ победиха трудно Олимпийския шампион от Лондон 2012 година Русия с 3:2 гейма.