Rio 2016 | Новини

Нищо ново! САЩ е Олимпийски шампион в баскетбола. Испания с бронз

Понеделник, 22 Август 2016 10:56

Баскетболният отбор на САЩ спечели поредната си титла от олимпийски игри. Американците показаха, че няма да имат сериозна съпротива разгромиха Сърбия с 96:66 точки, защитавайки златните си медали.

Кевин Дюрант изигра голям мач и завърши с 30 точки за отбора на САЩ. ДеМаркъс Казънс направи "дабъл-дабъл" - 13 точки и 15 борби, а Клей Томпсън вкара 12 точки. За сърбите Неманя Недович бе най-резултатен с 14 точки, а Милан Мачван записа 11 точки.

Единствено първата част беше равностойна, след което американците спечелиха втората четвърт с 33:14, за да поведат с обезсърчаващото 52:29 на почивката. В третата част преднината им надхвърли 30 точки, а в последните 10 минути дори и границата от 40 точки при 84:43.

Така световният шампион САЩ спечели трета поредна и общо 15 титла в историята си в този спорт, Кармело Антъни стана най-успешният баскетболист в олимпийската история с трети златен медал.

Истинска драма пък беляза мача за бронзовите медали, в който Олимпийският вицешампион от Лондон 2012-та и европървенец от 2015-та Испания победи Австралия само  с 1-на точка 89:88 и се окичи с медалите с бронзов цвят.