КРЪЧЛОУ СПЕЧЕЛИ КВАЛИФИКАЦИЯТА ЗА ГРАН ПРИ НА ВЕЛИКОБРИТАНИЯ

Събота, 03 Септември 2016 18:26

Кал Кръчлоу спечели квалификацията на мократа писта Силвърстоун. След успеха си в Бърно британецът ще стартира от пол позишън в домашната си Гран при на Великобритания в кралския клас на световния шампион по мотоциклетизъм на писта. Пилотът на LCR Honda завъртя най-бързата обиколка в проливния дъжд, като изпревари с близо секунда втория Валентино Роси с Ямаха, а Маверик Винялес със Сузуки зае последното място на първата редица. Четвърто време в квалификацията даде Дани Педроса с Хонда. Марк Маркес с Хонда и Андреа Довизиозо с Дукати паднаха, но все пак завършиха в топ 10 – съответно пети и десети. Световният шампион Хорхе Лоренсо с Ямаха даде девето време. Състезанието за Голямата награда на Великобритания в клас Мото Джи Пи започва в 17:15 в неделя и ще бъде предавано пряко по F+.