РОСИ СТАРТИРА ПЪРВИ В ЯПОНИЯ, ЛОРЕНСО ПРЕТЪРПЯ КАТАСТРОФА, НО ЗАЕ 3-О МЯСТО

Събота, 15 Октомври 2016 15:29

Валентино Роси (Италия) с Ямаха спечели квалификацията за Гран При на Япония по мотоциклетизъм в клас Мото GP. На втора позиция е испанецът Марк Маркес с Хонда , а трети на старовата решетка ще застане Хорхе Лоренсо. Световният шампион беше откаран в болница с хеликоптер за специални тестове. Испанският състезател се отърва без сериозни контузии след инцидента със своя мотоциклет, при който се приземи по гръб. След направените изследвания Лоренсо се върна на пистата и спечели третото място в квалификацията. В генералното класиране четири кръга преди края на сезона води Маркес с 52 точки пред Роси, както и с 66 точки пред Лоренсо. Състезанието за Голямата награда на Япония в Кралския клас е в неделя сутрин от 7:30 и ще бъде предавано пряко по F+ и Sport+HD.