МАРК МАРКЕС С ТРЕТА ТИТЛА В КАРИЕРАТА, СЛЕД УСПЕХ В ГРАН ПРИ НА ЯПОНИЯ

Неделя, 16 Октомври 2016 14:20

Испанецът Марк Маркес с "Хонда" спечели за трети път в кариерата си титлата в MotoGP, след като триумфира в състезанието за Голямата награда на Япония, а в същото време конкурентите му Валентино Роси и Хорхе Лоренсо отпаднаха от състезанието. В генералното класиране Маркес има 273 точки - със 77 повече от тези на втория Валентино Роси със 196 и Лоренсо със 182-ве и предсрочно може да празнува титлата.

23-годишният Маркес завъртя 24 обиколки за 42 минути 34 секунди, което бе с близо 3 секунди по-добро време от това на втория Андреа Довициозо с "Дукати". Трети завърши испанецът Маверик ВиНАлес със "Сузуки". За Маркес това е трета титла в най-престижния мотоциклетен клас в рамките на само 4 години. Освен това, той стана най-младият състезател, който успява да спечели титлата в MotoGP три пъти. До края на сезона остават още 3 старта.