ПИТСБЪРГ И НЕШВИЛ СЕ КЛАСИРАХА ЗА ВТОРИЯ КРЪГ НА ПЛЕЙОФИТЕ В НХЛ

Петък, 21 Април 2017 10:38

Настоящият шампион Питсбърг се класира за втория кръг на плейофите в НХЛ, след като спечели серията от първия кръг на Източната конференция срещу Кълъмбъс с 4-1 победи. В последния мач пингвините победиха с 5:2 съперника си, като стражът Марк Андре Флюри спаси 49 удара към вратата си.

В следващия кръг пингвините ще срещнат Вашингтон или Торонто.

В другата среща на Изток Ню Йорк Рейнджър спечели с 3:2 след продължения срещу Монреал и поведе с 3-2 успеха.

На Запад Нешвил подпечата визата си за втория кръг, след като победи Чикаго с 4:1 и спечели серията без загубен мач. Роман Джози се разписа на два пъти, а Пека Рине отрази 30 удара към вратата си и Предатърс за втора поредна година и общо четвърта преодоляха първия етап на директните елиминации. Следващият им съперник ще е Сейнт Луис или Минесота.

В другата среща от западната конференция Едмъндтън спечели с 4:3 след продължение срещу Сан Хосе и и поведе с 3-2 в серията.

Д.Соколова, Р.Станчев

13:30
Новини
13:00
Тенис: Малек Джазири - Кайл Едмънд (Grand Prix Hassan II, Маракеш; ATP WORLD TOUR 250 - IV четвъртфинал, повторение)
12:00
Футбол: Реал /Сосиедад/ - Атлетико /М/ (Примера Дивисион, сезон 2017/18 - повторение)