Нулево реми в дербито на Стара Загора, Локо (Пд) победи новака Етър

Събота, 15 Юли 2017 11:35

Берое и Верея завършиха при 0:0 в старозагорското дерби на старта на сезона в Първа лига. Пред едва около 1500 зрители градските съперници изиграха неособено добър мач, в който головите ситуации бяха малко. 11 минути преди края на редовното време Верея остана с човек по-малко след втори жълт картон на Мирослав Енчев. Начело на двата отбора са специалисти, които преди са водили другия отбор под Аязмото - наставник на Берое е Александър Томаш, който през миналия сезон работи във Верея, където пък беше наследен от бившия старши треньор на Берое Илиан Илиев. И двамата специалисти изразиха недоволство от качеството на срещата и от крайния изход.

В първия мач за сезона Локомотив (Пловдив) спечели като гост на Етър с 2:1. Мачът се игра в Ловеч, тъй като стадион "Ивайло" във Велико Търново все още не отговаря на всички изисквания да приема мачове от Първа лига, като основният пропуск е липсата на осветление. Извън групата на "смърфовете" пък остана голмайсторът им Мартин Камбуров, който влезе в конфликт с шефа на клуба Христо Крушарски, като последният обяви, че ще освободи нападателя в понеделник. Локо поведе с  2:0 на почивката с головете на Веселин Марчев (34) и Дани Кики (45+2). Етър върна едно попадение чрез Цветомир Йорданов седем минути преди края на редовното време.

03:00
България - вчера, днес и утре - документална поредица
00:30
Тенис: MOSELLE OPEN, Мец (2017 ATP WORLD TOUR 250 - повторение)
03:00
Тенис: KEB Hana Bank Incheon Airport Korea Open, Сеул - четвъртфинали (WTA International - повторение)