ПАЛМЕЙРАС - ВИТОРИЯ 4:2, КРУЗЕЙРО - ФЛАМЕНГО 1:1

Понеделник, 17 Юли 2017 10:51

Шампионът на Бразилия Палмейрас сложи край на лошата си серия, като надигра опашкаря Витория с 4:2. Гостите от град Салвадор изненадващо поведоха още в 10-ата минута след далечен удар на Уилиан Корея. Обратът стана факт още до почивката, като „зелените“ изравниха след спорна дузпа в 37-ата минута. Съдията посочи бялата точка, след като видя нарушение на Уолъс срещу Йери Мина, а Рожер Гедес реализира наказателния удар. В добавеното време на първата част капитанът Дуду даде аванс на домакините.

Витория пропусна две отлични възможности да изравни през второто полувреме – Неилтон не уцели вратата, след като се озова сам срещу Фернандо Прас, а малко по-късно Уолъс уцели гредата. Палмейрас реши мача с попаденията на Майки в 71-ата минута и втория гол в мача на Дуду шест минути след това. Резервата Дейвид успя да върне само един гол за Витория. Тимът от щата Баия се намира в зоната на изпадащите, а Палмейрас излезе на пета позиция със седмия си успех за сезона, като изостава на цели 14 точки от лидера Коринтианс.

Фламенго остава 4-и с 24 точки – 12 по-малко от първия в таблицата, след като не успя да спечели гостуването на Крузейро. Мачът завърши 1:1, като гостите от Рио де Жанейро поведоха в 54-ата минута. Родиней центрира отдясно, а Евертон с глава прати топката в мрежата зад гърба на вратаря Фабио.

Домакините изравниха бързо – влезлият като резерва Саса се разписа буквално с първото си докосване до топката, като се възползва от отличното извеждащо подаване на Диого Барбоса. Тимът от Бело Оризонте имаше шанс да направи пълен обрат, но Саса реши да играе сам, вместо да подаде на съотборника си Лукас Силва при най-добрата възможност за „лисиците“. Крузейро остава седми с 21 точки, колкото има и шестият Спорт (Ресифе).

03:00
България - вчера, днес и утре - документална поредица
00:30
Тенис: MOSELLE OPEN, Мец (2017 ATP WORLD TOUR 250 - повторение)
03:00
Тенис: KEB Hana Bank Incheon Airport Korea Open, Сеул - четвъртфинали (WTA International - повторение)