РЕАЛ (МАДРИД) С ПЪРВА ЗАГУБА В ПРИМЕРА. СЕВИЛЯ ПО СЛЕДИТЕ НА БАРСЕЛОНА

Четвъртък, 21 Септември 2017 09:14

РЕАЛ МАДРИД – БЕТИС СЕВИЛЯ 0:1
Реал Мадрид допусна първо поражение в първенството, в мач от междинния 5-ти кръг.
Тимът на Зидан отстъпи на собствения си стадион от Бетис, който стигна до успеха драматично с гол
в добавеното време. С Роналдо и Бейл в състава Реал направи редица пропуски в атаката и накрая плати
скъпо за това. Гостите от Севиля пък играха много-надъхано и това се отплати,
когато в 4-тата минута на добавеното време Санабрия изведе Бараган, за когото остана да матира
Кейлор Навас след удар с глава.
Победата е втора поредна за Бетис и с 9 точки тимът излезе временно на 6-тото място в Примера.
Реал пък остава с актив от 8 точки на 7-то място и на цели 7-ем изоставане от лидера Барселона.
АТЛЕТИК БИЛБАО – АТЛЕТИКО МАДРИД 1:2
Атлетико Мадрид се изкачи на 3-то място в Примера, след като се наложи като гост на Атлетик Билбао
с 2:1. Кореа в 55-тата и Яник Караско дадоха преднина за тима на Диего Симеоне, а почетното
попадение за домакините вкара Раул Гарсия във втората минута на добавеното време.
Така след 5-тия кръг, Атлетико изостава на 4-ри точки от лидера Барселона.
Билбао пък регистрира 2-ра поредна загуба и вече е на 7-то място със 7-ем точки.
В останалите срещи Леганес и Жирона завършиха 0:0, а Депортиво Ла Коруня взе първа победа в Ла Лига
с 1:0 над гостуващия Алавес.

Росен Станчев

18:20
Свободна зона: Ще постигне ли опозицията своите цели? гост: Осман Октай - публицистично предаване