ПОБЕДИ ЗА БАРСЕЛОНА И РЕАЛ (МАДРИД) В ЛА ЛИГА

Понеделник, 02 Октомври 2017 11:04

След три поредни неуспешни опита (2 равенства и 1 загуба) Реал (Мадрид) най-сетне постигна първа победа на „Сантяго Бернабеу” от началото на сезона в Примера дивисион. Шампионите записаха успех над Еспаньол с 2:0 в среща от седмия кръг.

Младокът Ашраф Хакими започна титуляр за „кралския” клуб заради проблемите в защита. Кристиано Роналдо водеше атаката.

Домкините поведоха в 30-ата минута с гол на Иско след чудесен извеждащ пас на Кристиано Роналдо.

В 70-ата минута каталунците загубиха топката в центъра, получи се бърза атака на Реал. Асенсио върна назад към Иско, който от средна дистанция вкара втория си гол в мача за 2:0.

До края на мача Реал продължи да доминира, но така и не порази вратата на Пау Лопес за трети път.

След четвъртия си успех за сезона „кралският” клуб е пети в класирането с 14 точки. Еспаньол заема 14-а позиция с 8 точки.

Барселона продължи перфектната си серия в Ла Лига. Каталунците записаха успех у дома над опашкаря Лас Палмас с 3:0. Заради безредици около референдума в Каталуня – срещата се игра пред празни трибуни.

След няколко добри положения пред вратата на гостите, домакините така и не успяха да стигнат до гол през първата част. През второто полувреме още в самото начало Барса поведе с гол на Серхио Бускетс с глава. След това дойде и времето на аржентинеца Лионел Меси. Той довърши гостите с двете си попадения, първо в 70-ата, а след това и в 77-ата минути. След успеха Барселона е едноличен лидер с пълен актив от точки, а Лас Палмас е в дъното на таблицата – на 17-ата позиция с 6.

18:20
Свободна зона: Ще постигне ли опозицията своите цели? гост: Осман Октай - публицистично предаване