ЛА КОРУНЯ ПОБЕДИ ЛАС ПАЛМАС С 3:1, ЕСПАНЬОЛ С ИКОНОМИЧНА ПОБЕДА С 1:0

Вторник, 31 Октомври 2017 08:48

Депортиво Ла Коруня победи като гост с 3:1 Лас Палмас в сблъсъка между двата тима и взе малък реванш за загубата със 1:4 преди три дни в турнира за Купата на Испания.

Гостите първи получиха гол в своята врата като Лоик Реми даде преднина на Лас Палмас в 7-ата минута.

В 36-тата обаче Ла Коруня възстанови равенството. Феде Картабия центрира в наказателното поле, а Селсо Борхес с глава прати топката в мрежата за 1:1.

През второто полувреме гостите направиха пълен обрат, след като в 54-ата минута Лукас Перес центрира от корнер и отново Борхес с глава порази вратата за 1:2, а 15-на минути по-късно и самият Перес се разписа от дузпа оформяйки крайното 3:1 за Ла Коруня, който вече има 11 точки и се изкачи до 16-та позиция в класирането, измъквайки се от опасната зона на изпадащите. Лас Палмас пък регистрира 6-та поредна загуба и с актив от едва 6 точки на 18-тото място в таблицата.

------------------------------------

В другия мач от понеделник вечер, Еспаньол победи с минималното 1:0 Бетис в много-здрав сблъсък, в който домакините измъкнаха победата с гол на Жерард Морено.

Нападателят се разписа в 55-ата минута, когато Пабло Пиати му подаде топката, Морено овладя на гърди между двама защитници и без забавяне стреля във вратата за 1:0.

Голът се оказа победен за Еспаньол, а тимът събра актив от 13 точки и излезе на 10-та позиция в таблицата. Бетис пък остава на 8-то място с 16 точки в актива си.