БОТЕВ НАСТИГНА ЛЕВСКИ СЛЕД РАВЕНСТВО СЪС СЛАВИЯ

Събота, 04 Ноември 2017 09:29

Отборът на Ботев (Пловдив) спря серията си от четири поредни победи на домашен терен, след като стигнаха само до 1:1 срещу Славия в среща от 15-ия кръг на Първа лига, като пропуснаха да дръпнат пред Левски. Иван Минчев бе точен за "белите" в 26-ата минута, а резервата Стивън Петков отново бе герой, след като влезе от пейката. Юношата на "сините" изравни в 64-ата минута с първото си докосване на топката. Това бе четвърти негов гол в последните четири мача на Ботев като резерва. Малко преди края на мача Пламен Димов бе изгонен за втори жълт картон, а две минути по-късно капитанът на Славия Емил Мартинов  го последва след като също получи втори жълт картон.
Ботев вече има 25 точки, колкото има и Левски, но "сините" са с мач по-малко.
Равенството бе трето поред за Славия като гост. Двата отбора нямаха равенство помежду си в Пловдив повече от 10 години. Оттогава те се срещнаха общо 12 пъти в официални мачове под тепетата, а балансът бе 8 победи за Ботев и 4 за Славия.
След паузата Ботев госутва на ЦСКА-София, а играчите на Загорчич приемат Септември.