БОТАФОГО - ФЛУМИНЕНСЕ 1:2

Неделя, 05 Ноември 2017 16:40

Флуминенсе победи Ботафого като гост с 2:1 в мач от 32-ия кръг на Бразилейро. Домакините започнаха светкавично срещата. Още не бе изтекла и една минута, а черно-белите вече водаха в резултата с гол на Маркос Винисиус. Това ранно попадение обаче, като че ли даде прекалено спокойствие на домакините. Почти веднага след това гостите поеха инициативата, но не успях да вкарат гол до края на първата част. Изравняването на резултата дойде в 62-ата минута. Разписа се най-активният в тима на гостите Маркос Жуниор. В самия край на двубоя влезлият като резерва Матеус Алесандро донесе победата на Флуминенсе след много ефективна контра-атака.

С този успех “трикольорите” от Рио де Жанейро се отдалечиха на 7 точки от зоната на изпадащите. Ботафохо остава 6-и в класирането с 48 точки.