КОРИНТИАНС СПЕЧЕЛИ ДЕРБИТО С ПАЛМЕЙРАС

Понеделник, 06 Ноември 2017 10:49

Коринтианс спечели голямото дерби на Бразилия, като надигра Палмейрас с 3:2 в мач от 32-ия кръг. Лидерът в Серия А сложи край на серията си от 4 мача без победа и отново има 6 точки аванс на върха в класирането пред втория Сантос.

Домакините взеха аванс от два гола само за две минути през първото полувреме - след асистенция на Родригиньо в 27-ата минута парагваецът АНхел Ромеро откри резултата, а само две минути по-късно след центриране от корнер сънародникът му Фабиан Балбуена удвои резултата.

Палмейрас намали 10 минути преди почивката, когато колумбийският централен защитник Йери Мина реализира с глава след центриране от корнер. Веднага след това обаче партньорът му в центъра на отбраната на "зелените" Еду Драсена повали в наказателното поле Жо, а голмайсторът на Коринтианс беше точен от бялата точка, като реализира 16-ото си попадение от началото на сезона.

Шампионът за 2016-а успя още веднъж да се върне в мача с попадението на МойсЕс в 68-ата минута. Палмейрас не съумя да направи повече от това и завърши мача в намален състав след червен картон на резервата Дейверсон, който беше изгонен за удар без топка. Това поражение свали "зелените" на 4-а позиция на 8 точки зад лидера Коринтианс.

18:20
Свободна зона: Ще постигне ли опозицията своите цели? гост: Осман Октай - публицистично предаване