КОРИНТИАНС ДОКОСВА ТИТЛАТА В БРАЗИЛИЯ СЛЕД 1:0 КАТО ГОСТ НА АТЛЕТИКО

Четвъртък, 09 Ноември 2017 08:26

Коринтианс направи нова важна крачка към титлата в Бразилия, като спечели с 1:0 гостуването на Атлетико Паранаенсе в мач от 33-ия кръг на Серия А. Домакините пропуснаха да открият резултата през първото полувреме, след като Фелипе Жедоз уцели гредата, а в 33-ата минута съдията посочи бялата точка за игра с ръка на Фагнер. Вратарят Валтер, който изигра първия си мач за сезона и в края на мача беше сменен, отрази дузпата, изпълнена от Никао.

Единственият гол в мача падна в 77-ата минута, когато резервата Джовани Аугусту изненада вратаря Уевертон. С втория си пореден успех Коринтианс увеличи актива си на 65 точки и така води пред втория Гремио с 8 точки и вече с цели 9 пред главния си претендент до момента Сантос, който загуби домакинството си на Васко Да Гама с 1:2.