МАЛКО НЕ СТИГНА НА САО ПАОЛО ЗА ПЪЛЕН ОБРАТ СРЕЩУ ШАПЕКОЕНСЕ (2:2)

Петък, 10 Ноември 2017 08:19

Тази нощ се изиграха последните три срещи от 33-ия кръг. Флуминензе и Коритиба завършиха 2:2, а Атлетико Минейро победи Атлетико Гояненсе с 3:2.

В последния мач от кръга Сао Паоло и Шапекоенсе изиграха резултатен мач, но не си помогнаха особено за подобряване на своето класиране. Гостите откриха резултата в 27-та минута, когато Рейналдо асистира на Уелингтон Паулиста и той хладнокръвно вкара за 0:1.

През втората част и самият Рейналдо успя да се разпише за 0:2, а гостите вече предвкусваха победата. Домакините обаче не бяха казали последната си дума. Първо Жилберто намали резултата в 72-тата минута, а след това Арболеда изравни след асистенция на Лукас Фернандес 7 минути преди края и дори остави надежди, че Сао Паоло може да стигне и до пълен обрат.

Гостите обаче ударжаха финалния щурм и двата тима си поделиха по една точки. За Шапе това е 5-ти мач без поражение и трето поредно равенство, което им отрежда 14-то масто в класирането с 41 точки. Сао Паоло пък са 11-ти с 44 точки в актива си.