ЦСКА-СОФИЯ ПАК ВЗЕ СКАЛПА НА ЛУДОГОРЕЦ И СЕ КЛАСИРА ЗА 1/2-ФИНАЛИТЕ ЗА КУПАТА

Четвъртък, 14 Декември 2017 20:50

ЦСКА-София е третият 1/2-финалист в турнира за Купата на България. В здрава футболна битка на стадон "Българска армия" "червените" победиха с 2:1 миналогодишния финалист, след продължения, в които Кирил Десподов вкара за успеха.

В редовните 90-ет минути мачът завърши 1:1, след попадения на Бодуров за "червените" и Моци от дузпа за Лудогорец. Разградчани пък доиграха двубоя в намален състав след "червен" картон на Натанел.

Вчера пък Славия победи Етър с 3:1 и стана вторият 1/2-финалист, който ще играе за трофея, след Ботев (Пд).

В петък ще бъде определен и последния учатсник от топ 4-ри в турира, който ще се реши в мач между Дунав и Левски.

Изказвания след 1/4-финалния мач за купата на България между ЦСКА-София и Лудогорец Разград на стадион "Българска армия":

Димитър Димитров (старши треньор на Лудогорец)
"Пред първата част играта беше равностойна, но през второто полувреме доминирахме. Не искам да коментирам съдийството, отвратен съм. Ако това не е червен картон на Барт, не знам кое е. Указанията не са били по-различни през второто полувреме. Трябваше да доминираме повече. Изпуснатите положения и гредата на Лукоки ни попречиха да спечелим.
Имаше 4-5 минути стъписване след първия им гол, но през първата част играта беше напълно равностойна. Играем през 3 дни цяла есен. Натрупва се умора, но това са фактите."

Стамен Белчев (старши треньор на ЦСКА-София):
"Беше труден мач. За момента играха двата най-добри отбора. Както спечелихме, така можеше и да загубим. През втората част имаше моменти, в които не стояхме никак добре. Давахме пространства за противника, но съм доволен, че продължаваме напред. Имаше моменти, в които трябваше да покажем повече търпение и в двете фази. Зарядът беше много голям и залогът беше голям, разбирам ги футболистите. Напрежението в някои от играчите си казва думата. Трябваше да покажем по-голяма зрялост и самочувствие, за да контролираме мача.
Това, че елиминирахме лидера в класирането не трябва да ни успокоява. Футболистите нямат право да подценяват мачове. Трябва да показваме най-доброто. Колективът победи Лудогорец. Изкарахме и късмет, въпреки че и ние имахме греда. Трябва да си извлечем поуките и да бъдем здраво стъпили на земята. И ние можем да имаме забележки към съдията, но не искам да коментирам."

Светослав Дяков, футболист на Лудогорец:
"Разочарован съм от мача, защото загубихме. Имаше сериозни несправедливости. Един от най-добрите български съдии, може би най-добрият, допусна сериозна грешка. Имаше нарисуван червен картон за съперника, като за учебник. Трябва да победи футболът. Това е една игра, не е война.
В първите 20 минути бяхме по-неориентирани, но след това нещата си дойдоха на мястото. Щастлив съм да има толкова много хора на мачовете. Дава ни самочувствие.Трудно се играе в този сгъстен цикъл, но това не е оправдание. Две неточности ни костваха двата гола. Да не забравяме, че ние сме шампиони и голямата ни цел е титлата."

Кирил Десподов (футболист на ЦСКА-София):
"Доста труден съперник, мачът не беше лесен. Лудогорец е добър отбор. Първата част беше силна, но през втората ни натиснаха. Изчакахме ги на контра и в края можеше да стане и 3:1.
Като цяло всички се дръпнахме назад, Лудогорец ни натиснаха след почивката. В последните 15 минути от продължението те отпаднаха физически, вижте колко положения имахме в края. Ако беше влязла гредата им, можеше и да загубим. Късметът е със силните. Раздадохме се на максимум. Радвам се, че зарадвахме половин България. Рано или късно трябваше да се паднем с Лудогорец, но по-добре беше на четвъртфиналите. Другите отбори също са добри.
Лудогорец не са непобедим отбор. Ние единствени излизаме да се надиграваме с тях."

Ангел Петричев (изпълнителен директор на Лудогорец):

"Не е лесно да си треньор на Лудогорец, защото всеки мач трябва да го печелиш. Димитър Димитров е свикнал през годините да работи под напрежение, това не е някакъв проблем. Предстои отборът да се подготви и да се освежи. Очаква ни мач с Милан. Още от днес се концентрираме към него.
Не е коментирано нищо за треньорска смяна. Не правим емоционални решения. В повечето случаи опитваме да коригираме нашите грешки. Знаем, че не сме безгрешни."