СИЛЕН МАЧ ЗА ВЕЗЕНКОВ ПРИ ПОБЕДА НА БАРСЕЛОНА НАД ХИМКИ СЪС 79:65

Събота, 30 Декември 2017 09:59

Барселона победи като гост Химки (Русия) със 79:65 точки в среща от 15-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Испанският тим водеше през по-голямата част от двубоя, но стигна до успеха след силна игра най-вече в последната четвърт.

Българският национал Александър Везенков се представи отлично и бе с основна заслуга за успеха на тима си завършвайки с 8 точки, 4 борби, 1 асистенция и 3 отнети топки за 17:00 минути като резерва.

Мачът бе равностоен, а разликата през първите три части рядко минаваше 3-4 точки.

Последната част започна с втората тройка на Везенков в мача за 60:57, а след това вкара и кош за 64:59. Последваха пет тройки на Виктор Клавер, три на Кевин Серафин и испанците поведоха с 13 точки разлика, четири минути преди края на мача. Руският тим отбеляза само 2 точки за 8 минути, а Клавер реши всичко в мача с нов кош за 74:59 при оставащи две минути. За Барселона по 12 точки реализираха Анте Томич, Виктор Клавер и Кевин Серафин. За руския тим Алексей Швед вкара 22 точки, а 18 точки добави Тайлър Хъникът.

За Барселона това е едва пета победа в надпреварата, като тимът има 10 загуби и заема 13-то място в класирането. Химки пък е на осмата позиция.

Росен Станчев

01:30
Златна мисия - 23 еп., туристически пътеводител
01:30
Тенис: Данийл Медведев - Юки Бхамбри (Libema Open, Хертогенбош; ATP WORLD TOUR 250 - повторение)
01:45
Тенис: Оливер Марах/Мате Павич - Макс Мирни/Филип Освалд (ASB Classic, Оукланд; 2018 ATP WORLD TOUR 250 - финал двойки, повторение)