ХЮСТЪН ПРЕКЪСНА СЕРИЯТА СИ ОТ ЗАГУБИ СЛЕД ПОБЕДА НАД ЛА ЛЕЙКЪРС

Понеделник, 01 Януари 2018 12:26

Хюстън прекъсна серията си от пет загуби в Националната баскетболна лига, след победа със 148:142 срещу Лос Анджелис Лейкърс, след две продължения. Именно в тях Крис Пол отбеляза 15 точки и общо 28-ем, а герой за Рокетс бе и Джеймс Хардън, нанизал 40-ет, но напусна с контузия в последната четвъртина.

Лос Анджелис бе на път да зарадва феновете си в новогодишната вечер с победа срещу лидера в Югозападната дивизия Хюстън, но пропиля аванс от 17 точки и загуби за шести пореден път в лигата. Основна заслуга за това имаше Крис Пол, който изравни с две точки от нарушение минута преди края, преди Тарик Блек да блокира стрелба на Кайл Кузма. Това върна топката в Рокетс и те поведоха за да спечелят и мача.

В другите срещи Харисън Барнс отбеляза 24 точки, а Денис Смит наниза 11 от общо 19 в последната минута и половина при победата на Далас над Оклахома Сити със 116:113 . Така Маверикс стигнаха до четвърта поредна победа, въпреки че Ръсъл Уестбруук записа 12-и трипъл-дабъл през сезона с 38 точки, 15 спечелени борби и 11 асистенции. И това обаче не бе достатъчно за Тъндър, които завършиха годината с две поредни загуби у дома.

Бостън надделя над Бруклин със 108:105, а Филаделфия се справи с Финикс след 123:110 точки.