АТЛЕТИКО МАДРИД СЕ УТВЪРДИ НА 2-ТО МЯСТО СЛЕД 2:0 НАД ХЕТАФЕ

Събота, 06 Януари 2018 17:23

Атлетико Мадрид стартира успешно календарната година с победа с 2:0 над гостуващия Хетафе в първи мач от 18-ия кръг на Ла Лига и така се утвърдиха на второто място с 39 точки, на 6-ст зад лидера Барселона, който в неделя приема Леванте.

Диего Коста можеше да открие още в шестата минута при завръщането си в испанския футболен елит, но не намери целта. Малко по-късно и Гризман направи пропуск.

В 18-ата минута Атлетико поведе, когато Анхел Корея вкара за 1:0. В средата на второто полувреме Коста все пак се разписа с удар от десетина метра. Заради бурната си радост след попадението обаче нападателят получи втори жълт и червен картон и трябваше да напусне терена. С човек по-малко домакините без особени проблеми задържаха преднината си.