ГОЛЯМ МАЧ И 8 ГОЛА В ДЕРБИТО НА СЕВИЛЯ. ВАЛЕНСИЯ НАЙ-ПОСЛЕ С ПОБЕДА

Неделя, 07 Януари 2018 11:25

Севилското дерби предложи уникална драма и вероятно ще се окаже най-вълнуващия мач от 18-ти кръг в испанската Ла Лига. Още в 1-та минута Бетис откри резултата, когато Фабиан вкара за 0:1.

Десетина минути по-късно обаче Севиля изравни с гол на Бен Ядер.

В 21-та минута домакините отново се оказаха догонващи в резултата, след като Зухаир Бедар смълча феновете на стадион „Рамон Санчес Писхуан“.

В края на полувремето Севиля изравни, а 4-те гола през първата част показаха, че предстои вълнуващо 2-ро полувреме. И това се оказа напълно вярно.

Двата тима се сбориха здраво в преследване на победата. Само за две минути Бетис взе аванс от два гола, след като първо Риза Дурмиси отбеляза за 2:3 в 63-тата минута, а в 65-тата Серхио Леон обезвери Севиля вкарвайки за 2:4.

Това обаче не бе всичко. Само две минути по-късно в 67-та Клемент Леналет върна домакините в мача вкарвайки за 3:4. Севиля се хвърли в яростно преследване на равенството, но увлечен в атаки, тимът забрави за дефанзивните си задачи и Кристиян Тейо оформи крайното 3:5 с гол в петата минута на добавеното време.

Така Севиля регистрира 3-та загуба в последните си 4 срещи, в които няма и победа. Успехът на Бетис пък изкачи тима до 8-то място, непосредствено до зоната на Евротурнирите.

Позагубилият увереност в Примера отбор на Валенсия взе трудна победа с 2:1 над Жирона в първото си домакинство за 2018 г.

След трите загуби в последните си четири срещи за първенство, отдалечили ги от лидера Барселона, Валенсия се върна на победния път.

Гостите откриха в 8-та минута с гол на Порту, но късметът помогна на Валенсия да изравни в 27-та минута когато Йонас Рамальо си вкара автогол.

Малко след началото на втората част Даниел Парехо вкара за 2:1 от дузпа и донесе така чаканите трите точки за Валенсия, които върнаха тима на 3-тото място отново само на 2 точки зад втория Атлетико Мадрид.