ДАМСКИЯТ ТИМ НА БК.БЕРОЕ ЗАГУБИ В АДРИАТИЧЕСКАТА ЛИГА ОТ ЦЕЛЕ (СЛОВЕНИЯ)

Четвъртък, 11 Януари 2018 09:24

Берое Стара Загора загуби първия си мач от Топ 8 на Адриатическата лига. Като домакини старозагорки отстъпиха на словенския Цинкарна Целе с 60-67.
Българският тим имаше предимство в началните минути, но в края на първата част гостите взеха инициативата и поведоха с 22-19. Берое обаче изигра много-силна втора четвърт и на почивката се оттегли при резултат 34-28 в своя полза.
Старозагорки обаче изпуснаха преднината си през третата част, а до края словенките изравниха при 44-44 и в крайна сметка си тръгнаха с победата. За Берое Тиара Банкс записа дабъл дабъл от 14 точки и 13 борби, а 13 точки добави Теодора Динева.  За победителките Ива Слоншак регистрира 17 точки и 10 борби, а 16 плюс 12 записа Андреа Марич. След първия етап на турнира словенките продължават да са първи с актив 6 победи и 1-но поражение, а българският тим е предпоследен с 2-ва успеха и 5 загуби. В следващия кръг Берое гостува на Партизан на 17-ти януари.