БАРСЕЛОНА РАЗБИ СЕЛТА С 5:0 В РЕАНША, СЛЕД ФУТБОЛНА ЛЕКЦИЯ НА МЕСИ

Петък, 12 Януари 2018 10:12

Барселона продължава преследването на рекордна четвърта поредна Купа на краля след убедителна победа с 5:0 над Селта в мач реванш от 1/8-финалите. Първата среща на "Балаидос" бе завършила 1:1, но още през първото полувреме на реванша стана ясно кой ще е победителят.

Меси и компания буквално се забавляваха на терена, а аржентинецът за по-малко от половин час се отличи с две попадения в 13 и 15-тата минути и брилянтна асистенция при гола на Жорди Алба в 28-та. Луис Суарес също се разписа в 31-та минута и така второто полувреме бе абсолютно протоколно. Иван Ракитич пък оформи крайния резултат с пети гол в 87-ата минута.

Рекордната покупка на каталунците - Филипе Коутиньо изгледа от трибуните на "Камп Ноу" разгрома, в който треньорът на Барса Ернесто Валверде заложи почти изцяло на титулярен състав за разликата от първата среща преди седмица.

Така Барса се класира безпроблемно до 1/4-финалите, а Лео Меси вече има 14 гола и 10 асистенции в последните си 14 срещи само от турнира за Купата.

В сругите две срещи Севиля победи Кадиз с 2:1 и също продължава към 1/4-финалите, а Еспаньол отстрани Леванте след 2:0 като гост и въпреки загубата в първия мач с 1:2 е класира напред.