РЕАЛ (СОСИЕДАТ) - БАРСЕЛОНА 2:4. МЕСИ С НОВО ИСТОРИЧЕСКО ПОСТИЖЕНИЕ

Понеделник, 15 Януари 2018 12:29

В неделната вечер се изиграха 4-ри мача от 19-ия кръг в испанската Примера дивисион. Селта победи като гост Леванте с 1:0, Алавес би Севиля също с 1:0, а Есоаньол и Атлетик (Б) завършиха 1:1. В най-интересния двубой от кръга Барселона направи обрат срещу Реал (Сос) и спечели с 4:2.

Реал Сосиедад пропусна шанс да нанесе 1-ва загуба Барселона, след като водеше с два гола до 34-тата минута, в чудесен спектакъл с шест гола на стадион „Аноета“.
Барса започна по-агресивно в дъждовната вечер, но домакините от Сан Себастиан поведоха с първата си по-сериозна атака, когато Вилиан Жозе прати с глава топката във вратата на Тер Щеген.
В 28-та минута гол на домакините бе отменен заради спорно нарушение при атаката. В 34-тата минута Хуанми все пак удвои аванса на баските след рикошет в крака на Сержи Роберто. Барса обаче върна гол чрез Паулиньо, който засече центриране на Луис Суарес, малко преди почивката.
В 50-тата минута Луис Суарес изравни след асистенция на Меси, а гостите натиснаха и усилията им дадоха резултат. Суарес вкара втория си гол в мача за 2:3, а пет минути преди края дойде моментът и на Лионел Меси, който оформи крайното 2:4 и записа името си в историята.
Аржентинецът подобри рекорд отпреди 39 години на германската легенда Герд Мюлер, с 366-ия си попадение в испанския елит и така стана най-резултатният футболист в едното от водещите пет първенства на Европа.
След 16-ата си победа за сезона Барса вече има 51 точки и преднина от 19 пред шампиона Реал Мадрид, който е едва четвърти, но с мач по-малко. Реал Сосиедад пук допусна осма загуба и остава 15-ти с 23 точки.
Росен Станчев

05:00
Златна мисия - 33 еп., туристически пътеводител
04:15
Тенис: Симона Халеп - Слоун Стивънс (Coupe Rogers presentee par Banque Nationale, Монреал; WTA Premier 5, финал и награждаване - повторение)