БАРСЕЛОНА СЕ КЛАСИРА ЗА 1/2-ФИНАЛИТЕ ЗА КУПАТА. ПОБЕДИ ЕСПАНЬОЛ С 2:0 В РЕВАНША

Петък, 26 Януари 2018 09:12

Барселона се реваншира за загубата в първия мач от градския съперник Еспаньол. На „Камп Ноу” тимът на Ернесто Валверде победи с 2:0 и с общ резултат 2:1 се класира за 1/2-финалите в турнира.

Изоставането бързо бе заличено още в 9-тата минута с гола на Луис Суарес, като уругваецът засече с глава центриране на Алейш Видал.

Гостите се опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но не застрашиха вратата на Силесен, а в 25-та минута Лионел Меси се възползва от грешка на защитниците и след рикошет в крака на един от тях преодоля Пау Лопес за 2:0. Преднината успокои домакините, а до края макар и да свали темпото, Барса пропусна да направи успеха си разгромен след пропуски на Ракитич, Суарес и Меси.

Вратарят на Еспаньол пък направи страхотен мач.

В 80-ата минута Морено падна в наказателното поле на Барса изблъскан от Жорди Алба, но реферът не посмя да отсъди дузпа.

Така Барселона записа 11-та поредна домакинска победа срещу „папагалчетата” и се класира напред присъединявайки се към отборите на Валенсия, Севиля и Леганес.

Рекордната покупка Филипе Коутиньо дебютира за Барса, влизайки в 67-ата минута на мястото на Иниеста, а преди началото на мача феновете на домакините отдадоха заслуженото на аржентинеца Хавиер Масчерано и се сбогуваха с него, след като стана ясно, че той ще продължи кариерата си в Китай.