18-ГОДИШНА АМЕРИКАНКА ДЕТРОНИРА ПЛИШКОВА В ДОХА

Четвъртък, 15 Февруари 2018 20:33

18-годишната американка СиСи Белис поднесе изненадата на турнира в Доха, след като отстрани миналогодишната шампионка Каролина Плишкова. Квалификантката от САЩ се класира за четвъртфиналите в Катар, след като надигра поставената под №5 чехкиня със 7:6, 6:3. Белис надделя над фаворитката за час и половина и записа  най-голямата победа в кариерата си, като за първи път се наложи над тенисистка от топ 5 на световната ранглиста. Следващата съперника на американката е номер 2 в схемата Симона Халеп (Румъния), която елиминира Анастасия Севастова (Латвия) с 6:4, 6:3.
Гарбине Мугуруса се класира без особени проблеми за 1/4-финалите на дамския турнир в Доха, който можете да гледате тази седмица в нашия ефир. Испанката се разправи със Сорана Кирстя с 6:0, 6:4 и стана първата тенисистка, която стигна до топ 8 в Катар. Румънската опонентка на Мугуруса не създаде никакви проблеми на корта, като загуби с “геврек” в първия сет и взе първия си гейм едва в 9-ото сервиране в мача, като допусна общо 43 непредизвикани грешки в мача и не създаде проблеми на поставената под №4 Мугуруса. В следващия кръг испанката ще срещне Каролин Гарсия от Франция. Турнира в Доха можете да наблюдавате до края на седмицата в нашия ефир.

05:00
Златна мисия - 33 еп., туристически пътеводител
04:15
Тенис: Симона Халеп - Слоун Стивънс (Coupe Rogers presentee par Banque Nationale, Монреал; WTA Premier 5, финал и награждаване - повторение)