ФОНИНИ СПЕЧЕЛИ ТУРНИРА В САО ПАУЛО

Понеделник, 05 Март 2018 10:58

Фабио Фонини спечели шеста АТП титла в кариерата си, след като победи на финала на турнира в Сао Пауло Николас Джари 1-6 6-1 6-4. Мачът започна доста силно за 22-годишния чилиец, за когото това бе дебют на АТП финал. Ако е бил нервен от големия залог, то това не си личеше – Джари спечели първите 13 точки на финала и за 22 минути поведе със сет на опитния италианец. Финини обаче стабилизира играта си и пое случващото на клея в Сао Пауло под своя контрол. Световният №20 изравни сетовете, а в решителния предприе нова крачка към титлата с брейк за 4-3, като до края удържа подаванията си – 6-4. Така 30-годишният Фонини вече има шест успеха на финали, като всичките са на клей, а през сезона има 14 победи и 4 загуби. Той е и е първият италианец, който печели Brasil Open и първият европеец от 2003 г. насам, когато Рафаел Надал триумфира.

18:00
Новото познание: Символите на Египет - врата към други светове - ток шоу за наука, мистика и конспиративни теории
17:20
Тенис: Елина Свитолина - Каролина Плишкова (BNP Paribas WTA Finals Singapore presented by SC Global, Сингапур; WTA Finals - повторение)