БАРСЕЛОНА ДОКОСВА ТИТЛАТА СЛЕД ПОБЕДА НАД АТЛЕТИКО

Понеделник, 05 Март 2018 11:07

Барселона направи голяма крачка за титлата в Испания, побеждавайки с 1:0 на своя „Камп Ноу“ основния си преследвач този сезон – Атлетико Мадрид, в мач от 27-ия кръг на Ла лига. Лионел Меси реализира брилянтен гол от пряк свободен удар в 26-ата минута и благодарение на него преднината на каталунците пред дюшекчиите стана осем точки, включително и по-добри показатели в директните двубои. Преди двубоя футболистите запазиха минута мълчание в памет на Давиде Астори. Столичният тим се надяваше поне на равенство, с което да запази жива интригата за титлата. Попадението на Ла Пулга пък беше под номер 600 в професионалната му кариера. Лионел Меси стана и първият футболист, който вкарва голове директно от пряк свободен удар в три последователни двубоя. Барселона вкараха стотния си гол от началото на сезона във всички турнири.

18:00
Новото познание: Символите на Египет - врата към други светове - ток шоу за наука, мистика и конспиративни теории
17:20
Тенис: Елина Свитолина - Каролина Плишкова (BNP Paribas WTA Finals Singapore presented by SC Global, Сингапур; WTA Finals - повторение)