БАРСЕЛОНА ПОБЕДИ ВАЛЕНСИЯ С 2:1 И ПОДОБРИ ПОРЕДЕН РЕКОРД

Неделя, 15 Април 2018 10:04

Лидерът в испанския футболен шампионат Барселона записа успех с 2:1 над Валенсия и подобри повече от 30 годишен рекорд в Ла Лига. Каталунците вече нямат поражение в първенството в 39 последователни срещи. С тази победа за историята каталунците направих и решителна крачка към титлатам, след като надиграха третия в класирането.

Меси и компания трудни влязоха в срещата и Валенсия имаше преимущество през първите 10 минути. Барса обаче успя да поведе в 15-ата минута, а голът успокои тима. Котиньо блесна с отлично подаване за Луис Суарес, който сам срещу вратаря насочи в близкия ъгъл за 1:0.

Валенсия имаше две възможности през първата част, но така и не успя да ги реализира. В началото на второто полувреме пък интригата бе убита. Юмтити, който не бе покрит при изпълнение на корнер и с глава вкара за 2:0.

В 87-ата минута ситуацията се завърза малко, след като Дембеле събори нападател на Валенсия, а съдията посочи бялата точка. Даниел Парехо бе точен и направи 1:2.

Валенсия обаче нямаше време да стигне до изравняване и в крайна сметка Барселона се поздрави с успех и три точки.