БЪЛГАРИЯ С ЧИСТА ПОБЕДА НА СТАРТА НА СВЕТОВНОТО ПО ВОЛЕЙБОЛ

Понеделник, 10 Септември 2018 13:53

България започна с чиста победа участието си на Световното първенство по волейбол за мъже, домакини на което сме заедно с Италия. Националите ни надделяха в първия си мач в група D над Финландия с 3:0 гейма в препълнения дворец на Културата и спорта във Варна:
Най-полезен за българския тим бе Валентин Братоев с 15 точки (3 аса и 52% ефективност в атака) за победата. Николай Учиков (1 блок и 44% ефективност в атака) и Тодор Скримов (55% ефективност в атака) добавиха 12 и 11 точки за успеха. За "Суоми" Урпо Сивула завърши със скромните 10 точки (2 блока, 2 аса и 29% ефективност в атака). В другата среща, в Италия, домакините записаха също чиста победа над състава на Япония.
Следващата среща на България е срещу състава на Иран в четвъртък – 13 септември от 20.30.

16:30
Новини
16:20
Тенис: Анет Контавейт - Онс Джабер (VTB Kremlin Cup, Москва; WTA Premier - I четвъртфинал, повторение)