БАРСЕЛОНА ОТНОВО НЕ СПЕЧЕЛИ, СЕВИЛЯ ИЗЛЕЗЕ НАЧЕЛО В КЛАСИРАНЕТО

Понеделник, 08 Октомври 2018 12:31

Барселона записа четвърти пореден двубой без победа в Ла Лига и отстъпи първото място в класирането. Този път възпитаниците на Ернесто  Валверде завършиха наравно 1:1 като гости на Валенсия в най-интересния мач от 8-мия кръг. Защитата на Барса се пропука още във втората минута. След центриране от корнер най-съобразителен в наказателното поле на каталунците се оказа Есекиел Гарай, който реализира от непосредствена близост. В 23-тата минута двойно подаване между Меси и Суарез завърши с прецизен удар на аржентинеца в долния ляв ъгъл на Нето за 1:1. До края на срещата каталунците потърсиха пълния обрат, но ново попадение така и не падна.
От проблемите на Барса се възползваха играчите на Севиля, които излязоха еднолично начело в класирането на Ла Лига. Андалусийците записаха победа с 2:1 като домакини на Селта. Пабло Сарабия откри резултата на Рамон Санчез Писхуан в 39-тата минута, след като засече с глава центриране на Хесус Навас. В 58-мата гостите от Виго останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Араухо, а само 3 минути по-късно Сарабия асистира на Бен Йедер, който покачи на 2:0. До края Селта все пак успя да върне едно попадение след техничен удар на Буфал.
Атлетико Мадрид също записа победа и се изравни с Барселона на второто място в класирането. „Дюшекчиите“ надделяха с 1:0 над гостуващия отбор на Бетис. Единственото попадение в мача отбеляза Анхел Кореа в 74-тата минута. Така „атлети“ вече имат актив от 15 точки, с една по-малко от лидера Севиля.