КВИТОВА СРЕЩУ БАРТИ НА ФИНАЛА В СИДНИ

Петък, 11 Януари 2019 20:37

Петра Квитова (Чехия) и Ашли Барти (Австралия) ще се срещнат във финала на турнира от категория WTA Premiere в Сидни.  Чехкинята, която по пътя си отстрани миналогодишната шампионка Анжелик Кербер, се справи с лекота в полуфиналите с Александра Саснович - 6:1, 6:2

Ашли Барти за втора поредна година достигна до финала на турнира в Сидни. Най-добрата австралийска тенисистка зарадва публиката с успеха си в полуфинала срещу поставената под №7 Кики Бертенс с 6:7 (4), 6:4, 7:5.

Битката на “Кен Роузуол Арина” продължи 2 часа и 18 минута, като холандката стартира по-добре. Бертенс проби първа, после позволи изравняване, а в тайбрека навакса дефицит от 1:4 точки, за да спечели първия сет. Барти стабилизира играта си във втората част, в която единствена стигна до пробив в петия гейм, което й позволи да изравни резултата. Третият сет вървеше равностойно до 10-ия гейм включително, преди представителката на домакините да спечели подаването на своята съперничка, а впоследствие и да затвори мача на свой сервис. Така Ашли Барти, която преди година загуби от Анжелик Кербер в мача за титлата в Сидни, ще играе 7-ия финал в кариерата си.

03:30
Български надежди - 16 еп., документална поредица за талантливите деца в България
03:40
Тенис: Каролина Плишкова - Леся Цуренко (Brisbane International, Бризбън; WTA Premier - финал, повторение)