РАЙО ВАЛЕКАНО С ЦЕНЕН УСПЕХ НАД СЕЛТА

Събота, 12 Януари 2019 14:12

С хеттрик на Раул Де Томас Райо Валекано победи гостуващия Селта с 4:2 в първия мач от 19-ия кръг в Ла Лига. Де Томас откри резултата още в 4-та минута след прецизно изпълнение на пряк свободен удар. В 13-та обаче гостите от Селта изравниха с гол на централния бранител Нестор Араухо. 4 минути по-късно Галисийци получиха право да изпълнят дузпа след игра с ръка в наказателното поле на Абдулай Ба и Макси Гомез бе безкомпромисен. В 37-та минута обаче чудесна триходова акция завърши с нов гол на Раул Де Томас и двата състава се оттеглиха на почивката при равенство 2;2.
През второто полувреме и двата тима изглеждаха доста по-предпазливо и феновете във Вайекас трябваше да чакат чак до 77-мата минута, когато Де Томас със силен изстрел от границата на наказателното поле изведе домакините отново напред в резултата, оформяйки своя хеттрик. Бебе подпечата успеха на Райо в първата минута на добавеното време. Той получи хубав извеждащ пас от Веласкес и останал сам срещу Бланко не сбръка. С успеха Райо събра актив от 19 точки и се изравни с Леганес и Атлетик (Билбао), които заемат двете позиции над зоната на изпадащите, докато Селта остана на 14-то място с 21 пункта.

03:30
Български надежди - 16 еп., документална поредица за талантливите деца в България
03:40
Тенис: Каролина Плишкова - Леся Цуренко (Brisbane International, Бризбън; WTA Premier - финал, повторение)