РЕАЛ ИЗЛЕЗЕ НА ВТОРА ПОЗИЦИЯ В ЛА ЛИГА СЛЕД ПОБЕДА НАД АТЛЕТИКО В МАДРИДСКОТО ДЕРБ

Неделя, 10 Февруари 2019 15:58

Реал (Мадрид) победи Атлетико с 3:1 като гост в голямото дерби от 23-ия кръг в Ла Лига и излезе еднолично на втората позиция в класирането.

Двубоят стартира по отличен начин за “лос меренгес”, след като белите поведоха в резултата още в 16-та минута. Тони Кроос центрира от корнер, Серхио Рамос се пребори във въздуха и Каземира реализира от близо с ефектен удар. Радостта на “Кралския клуб” обаче трая кратко. Домакините успяха да изравнят само 10 минути по-късно, когато Винисиус загуби в противниковото поле и след бърза комбинация Антоан Гризман се озова сам срещу Куртоа и хитро преодоля стража за 1:1. В самия край на първата част обаче Хосе Мария Хименес събори Винисиус на границата на накзателното поле и след консултация с ВАР, главният арбитър отсъди 11-метров наказателен удар. Серхио Рамос застана зад топката и не сбърка, за да даде преднина на Реал.

През втората част преобладаваха единоборствата на терена и красивите моменти липсваха. В 55-та минута гол на Алваро Мората бе отменен заради засада, а най-чистото положение за Атлетико се откри пред Хосе Хименес, но Куртоа показа отличен рефлекс. Гарет Бейл реши интригата в двубоя в 74-та минута, след като бе изведен по прекрасен начин от Лука Модрич и със силен шут по земя преодоля Облак за 3:1. До края на срещата Томас Партей от състава на домакините получи втори жълт и съответно червен картон за грубо влизане в краката на Тони Кроос.

С победата Реал (Мадрид) се доближи на 5 точки от лидера Барселона преди днешния двубой на каталунците срещу Атлетик (Билбао).