ЛЕГАНЕС С КЛАСИЧЕСКА ПОБЕДА НАД БЕТИС В ЛА ЛИГА

Неделя, 10 Февруари 2019 18:31

Седмица след като победи Атлетико Мадрид, отборът на Бетис разочарова при гостуването си на Леганес и загуби с 0:3 в двубой от 23-ия кръг на Ла Лига. Хеттрик записа новият нападател на домакините Юсеф Ен Насири. Бетис се отличи единствено с голямо предимство при владението на топката. Преди почивката гостите притежаваха кълбото в 74% от времето, но стигнаха само до един изстрел към вратата на Леганес. В същото време почти при всяко взимане на топката “краставичарите” създаваха положение още преди паузата и регистрираха цели 13 шута към Пау Лопес. Логично два от тях спряха в мрежата му. Първо, Ен Насири - с немалка доза късмет - вкара в 22-ата минута, а в 36-ата удвои от няколко метра. След почивката Несири отбеляза първи си хеттрик за Леганес, отбелязвайки в 66-тата минута за 3:0. Проблемите на Бетис се увеличаха още повече в края, тъй като в 81-вата минута капитанът им Хави Гарсия беше изгонен с директен червен картон за опасно влизане. С тази победа Леганес се отдалечи на 6 точки от опасната зона докато тима на Бетис е 6-ти с 32 точки.