"ПРИЛЕПИТЕ" В ТОП 6 СЛЕД ПОБЕДА НАД ЛЕВАНТЕ В ДЕРБИТО НА ВАЛЕНСИЯ

Понеделник, 15 Април 2019 12:29

Валенсия победи с 3:1 у дома градския си противник Леванте в среща от 32-ия кръг в испанския шампионат. "Бяло-черните" взеха аванс още във втората минута чрез Санти Мина, който се възползва от подаване на Гонсало Гедеш и с глава се разписа във вратата на гостите. В 14-ата минута Нето спаси сигурнот попадение след удар отблизо на Роджър Марти.В 56-ата минута се стигна до изравняване, след като Карлос Солер опита да изчисти топката, но си отбеляза автогол. Само минута след това Гедеш вкара второ попадение във вратата на Леванте и върна аванса за Валенсия след технична асистенция на Солер. В 63-ата минута Санти Мина отблизо при добавка реализира още един гол в мрежата на гостите с удар отблизо и фиксира крайното 3:1. Валенсия има актив от 49 точки и са вече на шестото място в класирането в Примера. Леванте е с актив от 33 точки на 16-тото място.