МЛАДАТА АНИСИМОВА СПЕЧЕЛИ ПЪРВА ТИТЛА НА WTA

Понеделник, 15 Април 2019 12:30

Американката Аманда Анисимова спечели първа титлата в кариерата си, след като триумфира на тенис- турнира в колумбийската столица Богота от сериите "Интернешънъл" с награден фонд 250 хиляди долара, който можехте да наблюдавате по нашите канали. На финала 17-годишната натурализирана рускиня, поставена под номер 6 в основната схема, се наложи над австралийката Астра Шарма с 4:6, 6:4, 6:1 за час и 43 минути игра. Анисимова загуби първия сет, но успя да стигне до пробив в десетия гейм на втората част и да изравни резултата. В третата част Аманда Анисимова доминираше изцяло и стигна до първи трофей във втория си финал в кариерата. 23-годишната Шарма пък игра за първи път на финал в турнирите на Женската тенис асоциация – WTA.