МОНТАНА ОТНОВО С ДУБЪЛ В ЖЕНСКИЯ БАСКЕТБОЛ

Събота, 27 Април 2019 14:44

Монтана триумфира с титлата в женското баскетболно първенство, след като в решителния 5-и мач от финалната серия се наложи убедително над Берое с 84:64 (24:10, 19:23, 22:10, 19:21). Така тимът на Стефан Михайлов спечели плейофа за шампионския трофей с 3-2 победи и зарадва публиката в пълната си зала. Монтана защити титлата си от миналия сезон, като стъпи на върха за пети път в историята.
Възпитаничките на Стефан Михайлов доминираха изцяло в двубоя, като започнаха със серия от 11:1 и спечелиха убедително първата четвърт с 24:10. На почивката домакините имаха аванс от 43:33. През второто полувреме Монтана продължи да доминира и дори увеличи аванса си до 27 точки около 3 минути преди финалната сирена. За победителките се отличи Радостина Димитрова с 20 точки, Христина Иванова добави 19, а Димана Макариева - 16.
За Берое Виолина Кочева записа 15 точки, а Карина Константинова завърши с 14 точки.