РЕАЛ (М) ОТНОВО НЕ УСПЯ ДА СПЕЧЕЛИ

Понеделник, 02 Септември 2019 14:37

Реал (Мадрид) не успя да спечели втори пореден мач в Ла Лига, но все пак се спаси от поражение при визитата на Виляреал. Трето поредно гостуване на Кралския клуб на “Естадио де ла Серамика” завърши при резултат 2:2.

В трети последователен мач от началото на сезона пък “Жълтата подводница” поведе в резултата, но не успя да стигне до успеха. Домакините на два пъти взеха преднина в срещата, като откриха още в 12-ата минута чрез Жерард Морено. Нападателят на Виляреал отбеляза третия си гол за сезона и води при реализаторите в Примера дивисион заедно с Лорен Морон от Бетис.

След като Реал направи няколко пропуска, а Карим Бензема уцели гредата, Гарет Бейл изравни в последните секунди на първото полувреме след пас на Даниел Карвахал. Реал отново се оказа догонващ в резултата в 74-ата минута, когато Мой Гомес прати топката в мрежата на Куртоа. Пак Бейл изравни за “лос бланкос” три минути преди края на редовното време. Впоследствие уелсецът обаче получи втори жълт картон и стана вторият играч на Кралския клуб през този век след Кристиано Роналдо, който вкарва два гола и бива изгонен. С една точка Реал все пак отново е пред Барселона в класирането, но изостава вече на 4 от лидера Атлетико.