НАОМИ ОСАКА СПЕЧЕЛИ И ТИТЛАТА В ПЕКИН

Неделя, 06 Октомври 2019 17:45

След няколко колебливи месеца изглежда Наоми Осака възвръща формата си. Японката обърна Ашли Барти на финала в Пекин и след успех с 2:1сета в мач продължил 1 и 51 минути спечели втора поредна титла. Първата част вървеше равностойно до шестия гейм, когато Барти проби съперничката си за 4:2 и в последствие взе победата след 6:3. Втория сет отново започна по идентичен на начин, но този пък японката проби за 4:2, като крайния резултат отново бе 6:3, но този път в полза на азиатката. Решаващата трета част започна със светкавичен пробив на Осака още в първия гейм. Видимо по-изморената Барти не успя да се противопостави на само една година по-младата си опонентка и след като Осака за втори пък спечели подаването на световната номер 1,този пък на 0, ликува с крайния успех след 6:2.