БАРСЕЛОНА РАЗГРОМИ СЕВИЛЯ С 4:0

Понеделник, 07 Октомври 2019 20:54

Барселона спечели убедително с 4:0 срещу Севиля в дербито от осмия кръг на Ла Лига.

Тимът на Юлен Лопетеги направи няколко пропуска и в крайна сметка плати за неспособността си да реализира. В 27-та минута Луис Суарес направи нещо изключително красиво и след ножичен удар над глава даде аванс на „блаугранас“. Само 5 минути по-късно Артуро Видал удвои след хубав пас на Артур Мело, а в 35-та Усман Дембеле направи преднината на каталунците класическа.

През втората част Лионел Меси отбеляза първия си гол този сезон - от пряк свободен удар в 78-ата минута. Той вече има 37 гола и 16 асистенции в 38 мача срещу Севиля. В края каталунците останаха с двама по-малко на терена, след като младокът Араухо беше изгонен за нарушение, а Усман Дембеле видя директен червен картон за реплика. Тази детинска проява може да лиши френския нападател от участие в Ел Класико.

С успеха Барса се настани на второто място, на две точки от лидера Реал (Мадрид).