ЛЕВАНТЕ ПРЕПЪНА БАРСЕЛОНА, РЕАЛ (М) НЕ СЕ ВЪЗПОЛЗВА

Неделя, 03 Ноември 2019 14:25

Леванте поднесе изненадата на 12-ия кръг, като победи Барселона с 3:1. При това шампионите поведоха в резултата от дузпа, отсъдена за нарушение на Хорхе Мирамон срещу Нелсон Семедо. Лео Меси даде аванс на каталунците с точно изпълнение от бялата точка, като вкара петия си гол за сезона.
След почивката обаче домакините направиха пълен обрат, който започна от лошо изчистване на Жерард Пике в 60-ата минута. Грешката на централния защитник позволи на Леванте да изравни резултата чрез Хосе Кампаня. Само две минути по-късно юношата на Реал (Мадрид) Борха Майорал за втори път прониза Тер Щеген със страхотен далечен удар. Барса получи и трети гол в 68-ата минута, когато след удар на Неманя Радоя и рикошет резултатът стана 3:1. Така Леванте победи за втори път Барселона в рамките на година и половина и се изкачи на 8-о място в класирането със 17 т.

Въпреки че записаха третата си загуба за сезона, каталунците остават първи в класирането с 22 т. и мач по-малко. Реал (Мадрид) пропусна шанса да се завърне на върха, след като завърши 0:0 у дома срещу Бетис.

14:30
Новини
14:30
Тенис: Арина Сабаленка - Алисън Риск (Wuhan Open, Ухан; WTA Premier 5 – финал, повторение)