РЕАЛ СОСИЕДАД СЕ ИЗРАВНИ С БАРСА И РЕАЛ (М)

Понеделник, 04 Ноември 2019 15:10

Реал Сосиедад се изравни с грандовете Барселона и Реал (Мадрид) на върха в класирането на Ла Лига, след като победи с 2:1 като гост Гранада в последния мач от 12-ия кръг. И двете попадение за тима от Сан Себастиан реализира привлеченият през лятото от Жирона Порту. Той откри резултата в 21-ата минута на двубоя, когато се възползва от извеждащия пас на испанския национал Микел Оярсабал.

Това беше първи гол в мрежата на домакините от края на август, когато допуснаха загуба в регионалния сблъсък със Севиля, след което “насари” записаха 4 поредни победи на “Нуево Лос Карменес”. Гранада изравни в 36-ата минута след пряк свободен удар на Алваро Вадийо и неубедителна намеса на вратаря Алекс Ремиро.

Порту се превърна в герой за баския тим с втория си гол в 89-ата минута. Така Реал Сосиедад затвърди славата си на най-силния гостуващ тим в цялото испанско първенство, като записа 4-и успех от 7 мача навън и се изравни по точки с Барселона и Реал (Мадрид), които са изиграли мач по-малко. Гранада остава 6-и, но изостава само на 2 точки от лидерите.

14:30
Новини
14:30
Тенис: Арина Сабаленка - Алисън Риск (Wuhan Open, Ухан; WTA Premier 5 – финал, повторение)