РЕАЛ (СОСИЕДАД) Е НОВИЯТ ЛИДЕР В ЛА ЛИГА

Събота, 09 Ноември 2019 13:49

В първа среща от 13-ия кръг на Ла лига, Реал Сосиедад завърши наравно 1:1 с последния в класирането Леганес. Още в 14-та минута домакините можеше да открият, но ударът от близко разстояние на Вилиам Жозе бе избит от стража на гостите. Само три по-късно отново той бе близо до попадение, но Куеяр демонстрира страхотен рефлекс. Леганес също можеше да поведе преди почивката, но шут на Ресио се отби в тялото на Ремиро. След нея обаче домакините успяха да поразят целта след малко повече от час игра, с гол Микел Мерино, дошъл след центриране от корнер, а резервата в състава на гостите Юсеф Ен-Несири възстанови равенството в 78-минута, донасяйки първа точка на новия треньор на Леганес Хавиер Агире. С победата Реал Сосиедад събра 23 точки от 13 мача и има една преднина пред двата гранда на испанския футбол Барселона и Реал Мадрид, които обаче са и с по два мача по-малко. Леганес е на дъното с 6 точки, на 5 зад спасителния бряг.

14:30
Новини
14:30
Тенис: Арина Сабаленка - Алисън Риск (Wuhan Open, Ухан; WTA Premier 5 – финал, повторение)