РЕАЛ (МАДРИД) ИЗМЪКНА ЦЕННА ПОБЕДА КАТО ГОСТ НА АЛАВЕС И ПОВЕДЕ В КЛАСИРАНЕТО

Събота, 30 Ноември 2019 18:29

Реал Мадрид излезе поне временно еднолично начело в класирането на Ла Лига. „Белите“ спечелиха с 2:1 гостуването си на Алавес в двубой от 15-ия кръг на шампионата.

И трите попадения в срещата паднаха през втората част.

В 52-та минута капитанът на „кралския клуб“ Серхио Рамос откри резултата, след като засече с глава центриране на Тони Кроос от пряк свободен удар.

В 63-та минута Рамос отново бе в центъра на събитията, но този път в наказателното поле на Реал. Капитанът на „белите“ събори Хоселу след удар с ръка в лицето и главният арбитър Куадра Фернандес посочи бялата точка. Лукас Перес застана зад топката и не сбърка, за да изравни резултата.

Радостта на баските обаче бе кратка, след като само 6 минути след изравнителното попадение Реал отново излезе напред в резултата. Лука Модрич центрира отдясно, Иско стреля с глава, топката срещна гредата, но Дани Карвахал бе на точното място, за да добави в опразнената врата и да осигури победата за столичния тим.

С успеха Реал вече има 31 точки на върха в класирането, с три повече от тима на Барселона, който утре гостува на Атлетико Мадрид.

02:30
"Какво е да избереш валдорфска педагогика?" - забавно-информационно предаване
01:35
Тенис: Уго Юмбер - Денис Шаповалов (ASB Classis, Окланд; ATP 250 - II четвъртфинал, повторение)