ВЛАДИМИР ИЛИЕВ БЕ ИЗБРАН ЗА СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА

Петък, 20 Декември 2019 14:06

Владимир Илиев е спортист номер 1 на 2019 година на България. През нея той успя да спечели историческо първо отличие за мъжкия ни биатлон от световни първенства. 32-годишният Илиев завоюва сребърния медал в индивидуалния старт на 20 км на шампионата на планетата в Йостерсунд (Швеция).Той обаче не можа да присъства на церемонията, тъй като в момента участва на Световната купа в Гран Борнан, където днес завърши 22-и в спринта на 10 км. В специално видеообръщение Илиев изказа благодарността си за наградата към журналистите, гласували за него, както и към всички останали, допринесли за неговия успех. В негово отсъствие наградата получи президентът на Българска федерация по биатлон - Екатерина Дафовска. На второ място остана лекоатлетка Ивет Лалова, която остави силна следа с представянето си на Световното първенство в Доха. Третото място бе за тенисистът Григор Димитров, но и той не бе сред присъстващите на церемонията, защото е в усилена подготовка за новия сезон. За отбор и треньор на 2019 година бяха избрани ансамбалът ни по художествена гимнастика и тяхната треньорка Весела Димитрова, а за спортист на годината с уреждания стана лекоатлетистът Християн Стоянов.

11:00
"Неволи под наем" - комедия, САЩ, 2015 г. Режисьор: Джес Уейкслър, Дженифър Предигър В ролите: Джес Уейкслър, Меган Мълали, Джефри Тамбор, Уил Форт, Дженифър Предигър и др.
10:30
Тенис: Тамара Зиданшек - Лорън Дейвис (Adelaide International, Аделаида; WTA 250 - III четвъртфинал, повторение)