МЕДИСЪН КИЙС СРЕЩУ КАРОЛИНА ПЛИШКОВА Е ФИНАЛЪТ В БРИЗБЕЙН

Събота, 11 Януари 2020 13:16

Поставената под номер 8 в схемата Медисън Кийс се класира за финала на турнира от сериите "WTA Premier" в Бризбейн. В полуфинален сблъсък срещу бившата шампионка от надпреварата Петра Квитова, Кийс преодоля сет пасив, за да се поздрави с крайния успех.

След като загуби първата част с 3:6, американката допусна пробив още в първото си подаване и във втория сет, но след това спечели 12 от последвалите 15 гейма в мача, за да измъкне крайната победа след 6:2 и 6:3 за точно 2 часа игра.

Така 24-годишната Кийс достигна до 10-ия финал в своята кариера, където ще срещне защитаващата титлата си Каролина Плишкова. В полуфиналите чехкинята също постигна обрат над Наоми Осака и надигра японката с 2:1 сета, за да сложи край на серията й от 14 поредни победи.

Финалът в Бризбейн може да гледате утре от 06:00 ч. пряко по Спорт+.