СЕРИНА УИЛЯМС СПЕЧЕЛИ ТИТЛАТА НА ТУРНИРА В ОУКЛАНД

Неделя, 12 Януари 2020 18:15

Серина Уилямс спечели титлата на турнира по тенис на твърди кортове в Оукланд (Нова Зеландия) с награден фонд 275 хиляди долара. Серина се наложи над сънародничката си Джесика Пегюла с 6:3, 6:4 за 1 час и 36 минути игра.

Поставената под номер 1 Уилямс започна колебливо срещата, като допусна пробив в откриващото си подаване. В последствие вдигна оборотите и успя да изравни за 3:3, а след това спечели с убедителното 6:3.

Във втората част интрига нямаше, след като Серина взе ранен пробив и не допусна грешка при подаванията си, като стигна до 6:4 в своя полза.

Уилямс постигна общо пет победи в Окланд. В първия кръг беше сломена италианката Камила Джорджи с 6:3, 6:2. На 1/8-финал беше най-трудният мач на Серина срещу Кристина МакХейл, в който шампионката загуби единствения си сет в турнира след 3:6 ,6:2, 6:3. Последваха успехи над Лора Зигемунд от Германия с 6:4, 6:3 и разгрома за 44 минути срещу Аманда Анисимова с 6:1, 6:1.

04:00
"Изкуството - тогава, сега и завинаги: Атанас Мацурев" - 58 еп., предаване за изкуство
02:30
Тенис: Белинда Бенчич - Светлана Кузнецова (St. Petersburg Ladies Trophy, Санкт Петербург; WTA Premier - повторение)