САКАРИ ОБЪРНА БЕНЧИЧ И СЕ КЛАСИРА ЗА ПОЛУФИНАЛИТЕ В САНКТ ПЕТЕРБУРГ

Петък, 14 Февруари 2020 19:08

Поставената под номер 6 в схемата гъркиня Мария Сакари се класира за полуфиналите на турнира от сериите WTA Premier в Санкт Петербург. В двубой от четвъртфиналите Сакари направи впечатляващ обрат и елиминира водачката в схемата Белинда Бенчич с 2:1 сета.

Въпреки че отстъпи в първата част с 2:6, 21-та в света гъркиня успя да подобри играта си във втория сет и заслужено го спечели след 6:4. Така се стигна до решителна трета част, в която двете състезателки си размениха по един пробив още в първите два гейма. Последва завързана битка, но при резултат 4:3 в полза на Сакари, гъркинята успя да спечели подаването на Бенчич и след това затвори мача на собствен сервис след 2 часа и 8 минути игра.

Така в битка за място на финала Сакари ще срещне Елена Рибакина, която в четвъртфиналите елиминира Осиан Додин с 2:1 сета.

Турнирът в Санкт Петербург може да гледате по нашите програми.

04:00
"Изкуството - тогава, сега и завинаги: Атанас Мацурев" - 58 еп., предаване за изкуство
02:30
Тенис: Белинда Бенчич - Светлана Кузнецова (St. Petersburg Ladies Trophy, Санкт Петербург; WTA Premier - повторение)